Zatiahnuté
-1°
Bratislava
Bibiána
2.12.2023
Voľby2022: V bratislavskom Novom Meste je o dvoch kandidátov na starostu menej. O hlasy sa bude uchádzať Čupka, Árva, Filipovič a Rattajová
Zdielať na

Voľby2022: V bratislavskom Novom Meste je o dvoch kandidátov na starostu menej. O hlasy sa bude uchádzať Čupka, Árva, Filipovič a Rattajová

BRATISLAVA / V bratislavskom Novom Meste sa zúžil počet kandidátov na starostu zo šiestich na štyroch. Podľa aktualizovaného zoznamu zverejneného na webe mestskej časti sa kandidatúry vzdali Simona Timková a Radúz Dula. O hlasy voličov sa tak bude uchádzať štvorica Andrej Árva, Matúš Čupka, Branislav Filipovič a Zuzana Rattajová.

Projektový manažér a miestny poslanec Árva je kandidátom strany Starostovia a nezávislí kandidáti. Zakladateľ Zelenej hliadky a šéf oddelenia životného prostredia a dopravy v Rači Čupka je spoločným kandidátom volebnej koalície zloženej z mestskej strany Team Bratislava, Progresívneho Slovenska a SaS.
Súčasný vicestarosta Nového Mesta Filipovič kandiduje ako nezávislý, rovnako ako nezávislá kandidátka sa uchádza o post starostky kultúrna aktivistka a poslankyňa Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Rattajová.
        
Súčasný šéf miestnej samosprávy Rudolf Kusý svoj post neobhajuje, keďže sa v jesenných voľbách uchádza o funkciu primátora Bratislavy. Mestská časť tak bude mať po troch volebných obdobiach nového starostu.

Spojené samosprávne voľby do orgánov miest a obcí a orgánov samosprávnych krajov sa uskutočnia v sobotu 29. októbra.

Súvisiace články

Najčítanejšie