Bibiána
2.12.2022
Voľby2022: O post primátora mesta Veľký Krtíš sa uchádzajú štyria kandidáti
Zdielať na

Voľby2022: O post primátora mesta Veľký Krtíš sa uchádzajú štyria kandidáti

VEĽKÝ KRTÍŠ / Na post primátora mesta Veľký Krtíš kandidujú štyria ľudia. Pre TASR to v piatok potvrdila Milena Jakabová z organizačno-právneho odboru veľkokrtíšskeho mestského úradu.

Kandidátmi sú Jana Ambrošová (nezávislá) a aj Peter Rék (nezávislý). Obhájiť svoj post by chcel aj súčasný primátor Veľkého Krtíša Dalibor Surkoš (Smer-sociálna demokracia, Sme rodina, Aliancia - Maďari.Národnosti.Regióny, Starostovia a nezávislí kandidáti, Strana moderného Slovenska). Štvrtou kandidátkou je Klaudia Vajová (Hlas-sociálna demokracia).

Podľa Jakabovej mestská volebná komisia vo Veľkom Krtíši zaregistrovala aj kandidátov na post poslanca mestského zastupiteľstva. V prvom obvode, kde si budú občania voliť štyroch poslancov, je zaregistrovaných 14 ľudí. Druhý volebný obvod bude mať päť poslancov a záujemcov je 15. O tretí volebný obvod so šiestimi poslancami sa uchádza 24 kandidátov.

Oficiálne zoznamy zaregistrovaných kandidátov na poslancov, starostov, primátorov a predsedov krajov do jesenných komunálnych volieb a volieb do vyšších územných celkov majú byť zverejnené najneskôr do 4. októbra. Spojené voľby sa uskutočnia 29. októbra.

Súvisiace články

Najčítanejšie