Oldrich
3.12.2022
Voľby2022: Smer-SD podporí v Banskej Bystrici kandidatúry D.Karasa a A. Polónyho
Zdielať na

Voľby2022: Smer-SD podporí v Banskej Bystrici kandidatúry D.Karasa a A. Polónyho

Zdroj: TASR

BANSKÁ BYSTRICA / V jesenných komunálnych voľbách podporí strana Smer-SD kandidatúru Daniela Karasa na post primátora Banskej Bystrice. Na piatkovej tlačovej konferencii v Banskej Bystrici zároveň potvrdili, že na post predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) podporí Smer-SD kandidáta Adriana Polónyho.

Daniel Karas je v súčasnosti banskobystrický mestský poslanec a do volebnej kampane ide s heslom schopný primátor, silné mesto. "Dozrel som stať sa primátorom, mám najlepšiu motiváciu pracovať pre Banskobystričanov a som odhodlaný riešiť problémy," podotkol s tým, že jeho volebný program sa skladá z viacerých pilierov. Súčasťou sú financie, dane a investície. "Primátor musí hľadať riešenie, ako priniesť peniaze do mesta bez toho, aby zvyšoval dane," zdôraznil. Pripomenul, že dôležité je tiež, aby mladí ľudia ostávali žiť v meste a našli v ňom uplatnenie.

Predseda strany Smer-SD Robert Fico na tlačovej konferencii vyhlásil, že Banská Bystrica je to mesto, kde mala ľavica dlhodobo silné postavenie. Smer-SD to má podľa neho v Banskej Bystrici jednoduché, pretože má kandidátov, ktorých je radosť podporovať.
Predseda predstavenstva SAD Zvolen Adrian Polóny svoju kandidatúru ohlásil s tým, že do volieb pôjde ako nezávislý.

Spojené samosprávne voľby do orgánov miest a obcí a orgánov samosprávnych krajov sa uskutočnia v sobotu 29. októbra. Volebná kampaň sa začala 10. júna a skončí sa 48 hodín predo dňom volieb.

Súvisiace články

Najčítanejšie