Skoro jasno
Bratislava
Emil
31.1.2023
Voľby2022: O post primátora mesta Ružomberok sa uchádzajú piati kandidáti
Zdielať na
Žilina

Voľby2022: O post primátora mesta Ružomberok sa uchádzajú piati kandidáti

RUŽOMBEROK / O funkciu primátora mesta Ružomberok sa v jesenných komunálnych voľbách uchádzajú piati kandidáti. Vyplýva to zo záverov volebnej komisie mesta. Sú to súčasný viceprimátor Ján Bednárik, mestskí poslanci Patrik Habo a Ľubomír Kubáň, líder iniciatívy Staviame nový Ružomberok Tomáš Klopta a Petronela Ilavská. Traja z nich sú nezávislí, dvaja kandidáti politických strán.

O miesto mestského poslanca sa uchádza 76 kandidátov v 11 volebných obvodoch. Najviac záujemcov o poslanecké kreslo je na Rovni, kde sa o priazeň ľudí uchádza 13 kandidátov. "Najmenej kandidátov majú obvody mestských častí Černová, Biely Potok a Hrboltová. Z hľadiska pohlavia prevažujú mužskí kandidáti. Záujem o poslanecký mandát má 60 mužov a 16 žien," informuje mesto. Politické strany a koalície nominovali 32 kandidátov, pričom najväčšie zastúpenie majú KDH a Hlas-SD.

Súčasný primátor Ružomberka Igor Čombor sa o voličské hlasy nebude uchádzať. Mesto tak bude mať po ôsmich rokoch nového štatutára. Ustanovujúce rokovanie mestského zastupiteľstva sa podľa informácií z ružomberskej radnice s najväčšou pravdepodobnosťou uskutoční 23. novembra 2022.

Komunálne voľby budú 29. októbra. Ružomberčania si vtedy okrem primátora a poslancov mestského zastupiteľstva budú vyberať aj predsedu a poslancov Žilinského samosprávneho kraja.

Súvisiace články

Najčítanejšie