Popularita niektorých politikov stojí a padá na sociálnych sieťach. Píšu si čo chcú a vyhýbajú sa nepríjemným otázkam
Máte vypnuté reklamy
Vďaka financiám z reklamy prinášame kvalitné a objektívne informácie. Povoľte si prosím zobrazovanie reklamy na našom webe. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.
BRATISLAVA / Sociálne siete hrajú dôležitú úlohu na slovenskej politickej scéne. Popularita niektorých politikov prakticky stojí a padá na Facebooku alebo Instagrame. Viacerým sa ani nechce ísť do diskusií. Na internete sa totiž môžu vyjadrovať bez názorových oponentov či otravných novinárov.
Všetko sa to začalo tým, že Igor Matovič po páde vlády odmietol účasť v politických diskusiách, kam za seba poslal šéfa poslaneckého klubu Michala Šipoša. Vraj si potreboval oddýchnuť. No relaxoval s telefónom v ruke, písal statusy - tam môže zverejňovať svoje myšlienky bez názorového oponenta.
"Hlavná výhoda je, že vedia takto ľahko obísť médiá. Komunikácia s voličmi je úplne priama," povedal expert na sociálne siete Gabriel Tóth. "Ktokoľvek si tam môže tlačiť akúkoľvek propagandu, čo je pre politikov veľmi výhodné, veľmi komfortné," dodal povedal komentátor TV JOJ Arpád Šoltész.