22°
Bratislava
Vďaka financiám z reklamy prinášame kvalitné a objektívne informácie. Povoľte si prosím zobrazovanie reklamy na našom webe. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.
GÖDÖLLÖ / Slovensko prevezme od 1. júla 2026 ročné predsedníctvo vo Vyšehradskej štvorke. Oznámil to premiér Robert Fico po summite premiérov V4 v Maďarsku, ktorý bol prvým oficiálnym stretnutím lídrov skupiny po dvoch rokoch. Cieľom je obnoviť spoluprácu krajín V4 a koordinovať postup pri kľúčových rozhodnutiach Európskej únie.