Zatiahnuté
-1°
Bratislava
Bibiána
2.12.2023
Najdôležitejšie spravodajské témy týždňa v relácii 24 minút
Zdielať na

Najdôležitejšie spravodajské témy týždňa v relácii 24 minút

BRATISLAVA / Rozsudok v kauze vraždy Jána Kuciaka opäť prekvapil, otrasná nehoda na D2, ruská ambasáda straší Slovákov, od pondelka máme novú vládu, v parlamente sedia už štyria expremiéri a z medzinárodného úspechu Slovenska sa Expo Dubaj zmenilo na PR katastrofu pre Richarda Sulíka - aj tieto témy zazneli v relácii 24 minút.

V piatok vyniesli dlho očakávaný rozsudok v kauze vrážd Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej a tiež prípravy vrážd elitných prokurátorov. Mariána Kočnera v prípade vraždy Jána Kuciaka oslobodili. Podľa súdu nebolo dokázané, že skutok spáchal. Naopak, Alenu žužovú uznali za vinnú z objednávky vraždy Jána Kuciaka aj prokurátorov Žilinku a Šufliarskeho. Otázkou teda zostáva, aký motív mohla mať samotná Žužová. Verdikt, ktorý nie je právoplatný, opäť vyvolal búrlivú vlnu reakcií ako aj sklamanie pozostalých.

Dvaja maďarskí dôchodcovia, ktorí so zraneniami skončili v bratislavskej nemocnici nám v utorok opísali, čo zažili. Slovenským záchranným zložkám aj nemocničnému personálu sú vďační.

Intenzívne zrážky a dážď spôsobili záplavy na viacerých miestach Slovenska. Problémy mali na Záhorí, na strednom Slovensku aj v oblasti rieky Hornád. Hladina Dunaja sa zvýšila natoľko, že jej chýbali iba 3 centimetre do vyhlásenia prvého stupňa povodňovej aktivity.

Súvisiace články

Najčítanejšie